Lot 59: Gurlitt, Cornelius Altona 1820 - Altona 1901 Moonlit Harbour

Est: €0 EUR - €400 EUR
Auktionshaus StahlHamburg, GermanySeptember 22, 2012

Gurlitt, Cornelius
Altona 1820 - Altona 1901
Moonlit Harbour
Oil/wood, 22 x 13 cm, lo. le. sign. a. dat. C. Gurlitt 1892.

Antiques & Fine Art

September 22, 2012, 11:00 AM CET

Graumannsweg 54, Hamburg, 22087, DE