Lot 126: Gundlach Henry Tarkastad/Südafr. 1884

Est: €0 EUR - €300 EURSold:
Auktionshaus StahlHamburg, GermanyJune 20, 2009

Gundlach Henry Tarkastad/Südafr. 1884 Salzhausen/Lünebg. 1964 By the Sea on Sylt Oil/canvas, 40 x 50 cm, sign. lo. ri. and dat. H. Gundlach - Sylt 33.

Antiques & Fine Art

June 20, 2009, 11:00 AM CET

Graumannsweg 54, Hamburg, 22087, DE