Lot 124: Bille, Carl Ludvig Kopenhagen 1815 - Kopenhagen 1898 Steamship on open Sea

Est: €900 EUR - €1,080 EUR
Auktionshaus StahlHamburg, GermanyApril 16, 2011

Bille, Carl Ludvig Kopenhagen 1815 - Kopenhagen 1898 Steamship on open Sea
oil/canvas, 42,5 x 68,5 cm, sign. a. dat. lo. le. Carl Bille 84, rest., relined.

Art Auction

April 16, 2011, 11:00 AM CET

Graumannsweg 54, Hamburg, 22087, DE