Per Ulmgren Sold at Auction Prices

  • Per Ulmgren 1767-1846. "Utsigt af Löfstaholm från
    Jun. 03, 2008

    Per Ulmgren 1767-1846. "Utsigt af Löfstaholm från

    Est: kr6,000 - kr8,000

    Per Ulmgren 1767-1846. "Utsigt af Löfstaholm från Wenngarns Landet". Signerad och daterad "Rit. eft. Nat. af P. Ulmgren 1797". Akvarell på papper, 34 x 47. Smärre skador och fläckar.

    Auktionskammare Uppsala