Lot 61: Per Ulmgren 1767-1846. "Utsigt af Löfstaholm från

Est: kr6,000 SEK - kr8,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJune 03, 2008

Per Ulmgren 1767-1846. "Utsigt af Löfstaholm från Wenngarns Landet". Signerad och daterad "Rit. eft. Nat. af P. Ulmgren 1797". Akvarell på papper, 34 x 47. Smärre skador och fläckar.

Important Sale

Auktionskammare Uppsala
June 03, 2008, 11:00 AM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE