Bohumil Stastny Sold at Auction Prices

b. 1905 - d. 1991

    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Mar. 12, 2020

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      AKT Ca 1930-1945 Černobílá bromostříbrná fotografie dotvořená Sabatierovým efektem na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 230x173 mm (233x176 mm). Verso značeno autorským razítkem, doplněným poznámkami perem. Stav A. Další exemplář je uložen ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č.: MG 5843. Pražský fotoreportér, zakladatel fotografického žurnalismu a průkopník barevné fotografie ve 30. letech. Vystudoval Státní grafickou školu v Praze, od roku 1926 pracoval jako redakční fotograf Pestrého týdne, kde publikoval převážně anonymně. Věnoval se také dokumentaci pražské kultury, např. výstav Mánesa či Umělecké besedy, zajímal se i o lékařské prostředí a reprodukoval výtvarná díla pro nakladatelství Orbis či Melantrich. Kromě fotoesejů se zabýval také zátiším, portrétem, architekturou a reklamní fotografií (např. pro Poldi Kladno, Vítkovické železárny či Jawu). Ve své experimentální tvorbě využíval také fotomontáž, vícenásobnou expozici či optickou deformaci obrazu. Pod režií Evžena Markalouse pořídil sérii snímků z pražských nemocnic. V tomto cyklu se objevily snímky deformovaných obrazů na kovových plochách reflektorů a jiného zařízení, které byly vystaveny v roce 1929 na přelomové výstavě Film und Foto ve Stuttgartu. Koncem 30. let fotil na Podkarpatské Rusi lidové kroje a architekturu, za 2. svět. války pak např. korunovační klenoty, ale také mikrofilmy pro zahraniční odboj. Dokumentoval také Pražské povstání, tyto jeho fotografie r. 1946 otiskl L. Moholy-Nagy v knize "The New Vision". Byl členem a, v letech 1932-1948, předsedou Českého fotografického spolku. Do roku 1965 působil také pedagogicky na Státní průmyslové škole grafické v Praze. V roce 2008 věnovala jeho dcera část jeho děl Uměleckoprůmyslovému muzeu v Praze. NUDE Ca 1930-1945 Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper, Sabattier effect. 230x173 mm (233x176 mm). Copyright credit stamp, annotations in ink on the verso. Second copy is in the collections of Moravian Gallery in Brno, inv. No.: MG 5843. AKT Ca. 1930-1945 Silbergelatineabzug mit Sabattier Effekt auf Glanzpapier, vintage. 230x173 mm (233x176 mm). Verso Künstlerstempel und Notizen in Feder. Anderes Exemplar in den Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer: MG 5843.

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Mar. 12, 2020

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      FOTOGRAM Černobílý bromostříbrný fotogram na lesklém papíru, původní autorský pozitiv. 299x201 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A/B. Ohnutý pravý dolní roh, lehce roztřepený pravý okraj, několik otisků prstů. Pražský fotoreportér, zakladatel fotografického žurnalismu a průkopník barevné fotografie ve 30. letech. Vystudoval Státní grafickou školu v Praze, od roku 1926 pracoval jako redakční fotograf Pestrého týdne, kde publikoval převážně anonymně. Věnoval se také dokumentaci pražské kultury, např. výstav Mánesa či Umělecké besedy, zajímal se i o lékařské prostředí a reprodukoval výtvarná díla pro nakladatelství Orbis či Melantrich. Kromě fotoesejů se zabýval také zátiším, portrétem, architekturou a reklamní fotografií (např. pro Poldi Kladno, Vítkovické železárny či Jawu). Ve své experimentální tvorbě využíval také fotomontáž, vícenásobnou expozici či optickou deformaci obrazu. Pod režií Evžena Markalouse pořídil sérii snímků z pražských nemocnic. V tomto cyklu se objevily snímky deformovaných obrazů na kovových plochách reflektorů a jiného zařízení, které byly vystaveny v roce 1929 na přelomové výstavě Film und Foto ve Stuttgartu. Koncem 30. let fotil na Podkarpatské Rusi lidové kroje a architekturu, za 2. svět. války pak např. korunovační klenoty, ale také mikrofilmy pro zahraniční odboj. Dokumentoval také Pražské povstání, tyto jeho fotografie r. 1946 otiskl L. Moholy-Nagy v knize "The New Vision". Byl členem a, v letech 1932-1948, předsedou Českého fotografického spolku. Do roku 1965 působil také pedagogicky na Státní průmyslové škole grafické v Praze. V roce 2008 věnovala jeho dcera část jeho děl Uměleckoprůmyslovému muzeu v Praze. PHOTOGRAM Vintage gelatin silver photogram on ferrotyped paper. 299x201 mm. Copyright credit stamp on the verso. Creased lower right corner, slightly softened right edge, few fingerprints. FOTOGRAMM Silbergelatine-Fotogramm auf Glanzpapier, vintage Positiv. 299x201 mm. Verso Künstlerstempel. Rechte untere Ecke gefaltet, leicht ausgefranster rechter Rand, mehrere Fingerabdrücke.

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Mar. 12, 2020

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      NÁPRSTKY 50. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 160x224 mm (167x224 mm). Verso značeno autorským razítkem. Stav A/B. Hnědé skvrny v pravém dolním rohu. Pražský fotoreportér, zakladatel fotografického žurnalismu a průkopník barevné fotografie ve 30. letech. Vystudoval Státní grafickou školu v Praze, od roku 1926 pracoval jako redakční fotograf Pestrého týdne, kde publikoval převážně anonymně. Věnoval se také dokumentaci pražské kultury, např. výstav Mánesa či Umělecké besedy, zajímal se i o lékařské prostředí a reprodukoval výtvarná díla pro nakladatelství Orbis či Melantrich. Kromě fotoesejů se zabýval také zátiším, portrétem, architekturou a reklamní fotografií (např. pro Poldi Kladno, Vítkovické železárny či Jawu). Ve své experimentální tvorbě využíval také fotomontáž, vícenásobnou expozici či optickou deformaci obrazu. Pod režií Evžena Markalouse pořídil sérii snímků z pražských nemocnic. V tomto cyklu se objevily snímky deformovaných obrazů na kovových plochách reflektorů a jiného zařízení, které byly vystaveny v roce 1929 na přelomové výstavě Film und Foto ve Stuttgartu. Koncem 30. let fotil na Podkarpatské Rusi lidové kroje a architekturu, za 2. svět. války pak např. korunovační klenoty, ale také mikrofilmy pro zahraniční odboj. Dokumentoval také Pražské povstání, tyto jeho fotografie r. 1946 otiskl L. Moholy-Nagy v knize "The New Vision". Byl členem a, v letech 1932-1948, předsedou Českého fotografického spolku. Do roku 1965 působil také pedagogicky na Státní průmyslové škole grafické v Praze. V roce 2008 věnovala jeho dcera část jeho děl Uměleckoprůmyslovému muzeu v Praze. THIMBLES 1950`s Vintage gelatin silver print on ferrotyped paper. 160x224 mm (167x224 mm). Copyright credit stamp on the verso. Brown spots in the lower right corner. FINGERHÜTE 1950s Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 160x224 mm (167x224 mm). Verso Künstlerstempel. Braune Flecke in rechter unterer Ecke.

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 11, 2018

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      FOTOGRAM 1948 Černobílý bromostříbrný fotogram na lesklém papíru, původní autorský pozitiv. 252x200 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou cizí rukou název díla, datace a další poznámky. Stav A/B. PHOTOGRAM 1948 Vintage gelatin silver photogram on glossy paper. 252x200 mm. Artist`s stamp, title, date and other annotations by another person in pencil on the verso. Condition A/B. FOTOGRAMM 1948 Fotogramm, Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 252x200 mm. Verso Künstlerstempel, von fremder Hand in Bleistift: Titel, Datierung und andere Notizen. Zustand A/B.

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 11, 2018

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      AKT 30. - 40. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru, původní autorská zvětšenina. 241x181 mm (262x197 mm). Verso značeno autorským razítkem, tužkou jméno autora a další poznámky cizí rukou. Varianta tohoto snímku umístěna ve sbírkách Moravské galerie v Brně, inv. č. MG 9986. Stav A/B. Lehce zašpiněný horní okraj, na pravé straně stopa od tužky. NUDE 1930`s - 1940`s Vintage gelatin silver print on matte paper. 241x181 mm (262x197 mm). Artist`s stamp, name and other annotations in pencil on the verso. Variant of the picture is in the collections of Moravian Gallery in Brno, inv. No. MG 9986. Condition A/B. Slightly dirty upper edge, right side with a trace from pencil. AKT 1930s-1940s Silbergelatineabzug auf Mattpapier, vintage. 241x181 mm (262x197 mm). Verso Künstlerstempel, in Bleistift Name des Künstlers und andere Notizen von fremder Hand. Variante des Fotos befindet sich in Sammlungen der Mährischen Galerie in Brünn, Inventarnummer MG 9986. Zustand A/B. Leicht beschmutzter oberer Rand, auf der rechten Seite kleiner Fleck vom Bleistift.

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 11, 2018

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      AKT 30. - 40. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 192x137 mm (203x142 mm). Verso značeno autorským razítkem, nalepen papírový štítek s rukopisem. Stav A. NUDE 1930`s - 1940`s Vintage gelatin silver print on glossy paper. 192x137 mm (203x142 mm). Artist`s stamp and paper label with handwriting on the verso. Condition A. AKT 1930s-1940s Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 192x137 mm (203x142 mm). Verso Künstlerstempel, eingeklebte Papieretikette mit Handschrift. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 11, 2018

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      BAŤA 30. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 237x173 mm (240x178 mm). Verso značeno autorským razítkem. Stav A/B. Vlevo dole papír lehce nalomený. Pražský fotoreportér, zakladatel fotografického žurnalismu a průkopník barevné fotografie ve 30. letech. Vystudoval Státní grafickou školu v Praze, od roku 1926 pracoval jako redakční fotograf Pestrého týdne, kde publikoval převážně anonymně. Věnoval se také dokumentaci pražské kultury, např. výstav Mánesa či Umělecké besedy, zajímal se i o lékařské prostředí a reprodukoval výtvarná díla pro nakladatelství Orbis či Melantrich. Kromě fotoesejů se zabýval také zátiším, portrétem, architekturou a reklamní fotografií (např. pro Poldi Kladno, Vítkovické železárny či Jawu). Ve své experimentální tvorbě využíval také fotomontáž, vícenásobnou expozici či optickou deformaci obrazu. Pod režií Evžena Markalouse pořídil sérii snímků z pražských nemocnic. V tomto cyklu se objevily snímky deformovaných obrazů na kovových plochách reflektorů a jiného zařízení, které byly vystaveny v roce 1929 na přelomové výstavě Film und Foto ve Stuttgartu. Koncem 30. let fotil na Podkarpatské Rusi lidové kroje a architekturu, za 2. svět. války pak např. korunovační klenoty, ale také mikrofilmy pro zahraniční odboj. Dokumentoval také Pražské povstání, tyto jeho fotografie r. 1946 otiskl L. Moholy-Nagy v knize "The New Vision". Byl členem a v letech 1932-1948 předsedou Českého fotografického spolku. Do roku 1965 působil také pedagogicky na Státní průmyslové škole grafické v Praze. V roce 2008 věnovala jeho dcera část jeho děl Uměleckoprůmyslovému muzeu v Praze. BAŤA 1930`s Vintage gelatin silver print on glossy paper. 237x173 mm (240x178 mm). Artist`s stamp on the verso. Condition A/B. Slightly broken paper lower left. BAŤA 1930s Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 237x173 mm (240x178 mm). Verso Künstlerstempel. Zustand A/B. Links unten leicht geknicktes Papier.

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 07, 2017

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      NUDE. C. 1947. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 192x136 mm (202x140 mm). Verso photographer’s stamp. Condition A. Slightly peeled off emulsion in the upper left corner (away from the image).  AKT. Ca 1947. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 192x136 mm (202x140 mm). Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Lehce odloupnutá emulze v levém horním rohu (mimo obrazovou plochu).  AKT. Ca. 1947. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 192x136 mm (202x140 mm). Verso Künstlerstempel. Zustand A. Leicht geschälte Emulsion in linker Ober-Ecke (außerhalb der Bildfläche).

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 07, 2017

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      NUDE. C. 1947. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 192x137 mm (201x141 mm). Photographer’s stamp, as well as paper label with handwriting on the verso. Condition A. Broken lower right corner (away from the image).  AKT. Ca 1947. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 192x137 mm (201x141 mm). Verso značeno autorským razítkem, nalepen papírový štítek s rukopisem. Stav A.  Zlomený pravý dolní roh (mimo obrazovou plochu).  AKT. Ca. 1947. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 192x137 mm (201x141 mm). Verso Künstlerstempel, geklebte Papieretikette mit Handschrift. Zustand A. Rechte Unterecke gebrochen (außerhalb der Bildfläche).

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 07, 2017

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      UNTITLED. 1930’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 122x173 mm (125x175 mm). Photographer’s stamp on the verso. Condition A.  BEZ NÁZVU. 30. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 122x173 mm (125x175 mm). Verso značeno autorským razítkem. Stav A.  OHNE TITEL. 1930s. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 122x173 mm (125x175 mm). Verso Künstlerstempel. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 07, 2017

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      AVANTGUARDE. 1930’s. Matte gelatin silver print. 231x171 mm. Photographer’s stamp, as well as photographer’s name in pencil on the verso. Provenance: Private collection, Vienna, Collection of prof. Peter Kotera, Vienna. Condition A.  AVANTGARDE. 30. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na matném papíru. 231x171 mm. Verso značeno autorským razítkem, tužkou jméno autora. Provenience: Soukromá sbírka, Vídeň, Sbírka prof. Petera Kotery, Vídeň. Stav A. AVANTGARDE. 1930s. Silbergelatineabzug auf Mattpapier. 231x171 mm. Verso Künstlerstempel, in Bleistift Name des Künstlers. Provenienz: Wiener Privatsammlung, Sammlung von Prof. Peter Kotera, Wien. Zustand A.

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 08, 2016

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      UNTITLED. 1930’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print, partially solarised. 192x136 mm (207x141 mm). Annotated in green ink: „Snímek 113 Bohumil Šťastný. Fotografie. Příklad vyrušení optické kresby objektu světlem a chemickými vlivy.“, as well as photographer’s stamp and other annotations in pencil on the verso. Condition A/B. Slightly bumped lower corners. Estimated price: 60 000 - 80 000 CZK / 2 222 - 2 963 € BEZ NÁZVU. 30. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská částečně solarizovaná zvětšenina. 192x136 mm (207x141 mm). Verso značeno autorským razítkem, zeleným inkoustem „Snímek 113 Bohumil Šťastný. Fotografie. Příklad vyrušení optické kresby objektu světlem a chemickými vlivy.“, další poznámky tužkou. Stav A/B. Lehce poškozené dolní rožky. Odhadní cena: 60 000 - 80 000 Kč / 2 222 - 2 963 € OHNE TITEL. 1930-1940. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage, teilweise solarisiert. 192x136 mm (207x141 mm). Verso Künstlerstempel, in grüner Tinte „Snímek 113 Bohumil Šťastný. Fotografie. Příklad vyrušení optické kresby objektu světlem a chemickými vlivy.“, und andere Notizen in Bleistift. Zustand A/B. Leicht beschädigte untere Ecken. Schätzpreis: 60 000 - 80 000 CZK / 2 222 - 2 963 EUR

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 08, 2016

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      ADVERTISING PHOTOGRAPH. 1930’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 174x232 mm. Photographer’s stamp on the verso. Condition A/B. 4 mm torn by the left edge, otherwise in a very good condition. Estimated price: 12 000 - 16 000 CZK / 444 - 593 € REKLAMNÍ FOTOGRAFIE. 30. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 174x232 mm. Verso značeno autorským razítkem. Stav A/B. Při levém okraji 4 mm natrženo, jinak ve velmi dobrém stavu. Odhadní cena: 12 000 - 16 000 Kč / 444 - 593 € WERBUNG FOTOGRAFIE. 1930-1940. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 174x232 mm. Verso Künstlerstempel. Zustand A/B. Am linken Rand 4 mm Riss, sonst in sehr gutem Zustand. Schätzpreis: 12 000 - 16 000 CZK / 444 - 593 EUR

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Oct. 08, 2016

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      BAŤA. 1930’s. Vintage ferrotyped gelatin silver print. 238x174 mm (241x179 mm). Photographer’s stamp on the verso. Condition A. Estimated price: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 € BAŤA. 30. léta 20. století. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 238x174 mm (241x179 mm). Verso značeno autorským razítkem. Stav A. Odhadní cena: 14 000 - 16 000 Kč / 519 - 593 € OHNE TITEL. 1930-1940. Silbergelatineabzug auf Glanzpapier, vintage. 238x174 mm (241x179 mm). Verso Künstlerstempel. Zustand A. Schätzpreis: 14 000 - 16 000 CZK / 519 - 593 EUR

      Auction House Zezula
    • Bohumil Šťastný (1905-1991)
      Nov. 08, 2014

      Bohumil Šťastný (1905-1991)

      Est: Kč1,500 - Kč3,000

      Bohumil Šťastný (1905-1991) Without title. 1930's. Black and white silver bromide photograph on glossy paper, original authorial enlargement. 177x113 mm. Verso marked with a stamp of Colourful Week magazine and 'Šťastný' and 'Brno' added two times in pencil as well as other notes. This enlargement of a high quality depicts the view of Capuchin square. With the use of a magnifier, it is possible to read not only the writings on notice boards, but also the registration number of a car standing at the back of the square: M 3051. Condition B. Bohumil Šťastný (1905-1991) BEZ NÁZVU. 30. léta 20. stol. Černobílá bromostříbrná fotografie na lesklém papíru, původní autorská zvětšenina. 177x113 mm. Verso značeno razítkem Pestrého týdne a tužkou doplněno dvakrát „Šťastný" a „Brno" a další poznámky. Tato vysoce kvalitní zvětšenina zobrazuje pohled na Kapucínské náměstí. Při použití lupy je možné přečíst nejen nápisy na vývěsních tabulích, ale také poznávací značku automobilu stojícího v zadní části náměstí: M 3051. Stav B. Bohumil Šťastný (1905-1991) OHNE TITEL. 1930-1940. Schwarzweiß-Fotografie, Vintage Bromsilbergelatineabzug auf Glanzpapier, 177x113 mm. Verso Stempel Pestrý týden, mit Bleistift zweimal „Šťastný" und „Brno" und andere Notizen. Hochqualitätsabzug mit Blick auf Kapuziner-Platz, mit Vergrößerungsglas kann man sogar die Aushängeschilder und das Kennzeichen des geparkten Automobils M 3051 lesen. Zustand B. Bohumil Šťastný - pražský fotoreportér, zakladatel fotografického žurnalismu a průkopník barevné fotografie ve 30. letech. Vystudoval Státní grafickou školu v Praze, od roku 1926 pracoval jako redakční fotograf Pestrého týdne, kde publikoval převážně anonymně. Věnoval se také dokumentaci pražské kultury, např. výstav Mánesa či Umělecké besedy, zajímal se i o lékařské prostředí a reprodukoval výtvarná díla pro nakladatelství Orbis či Melantrich. Kromě fotoesejů se zabýval také zátiším, portrétem, architekturou a reklamní fotografií (např. pro Poldi Kladno, Vítkovické železárny či Jawu). Ve své experimentální tvorbě využíval také fotomontáž, vícenásobnou expozici či optickou deformaci obrazu. Koncem 30. let fotil na Podkarpatské Rusi lidové kroje a architekturu, za druhé světové války pak např. korunovační klenoty, ale také mikrofilmy pro zahraniční odboj. Dokumentoval i Pražské povstání, tyto jeho fotografie roku 1946 otiskl L. Moholy-Nagy v knize The New Vision. Byl členem a v letech 1932-1948 předsedou Českého fotografického spolku. Do roku 1965 působil také pedagogicky na Státní průmyslové škole grafické v Praze. V roce 2008 věnovala jeho dcera část jeho děl Uměleckoprůmyslovému muzeu v Praze. Odhadní cena: 3 000 - 4 000 Kč / 110 - 147 € 3 000 - 4 000 CZK / 110 - 147 €

      Auction House Zezula