Gustaf Söderberg Sold at Auction Prices

Figure painter, Landscape painter, Painter, Lithographer

    • Söderberg, Gustaf (1799-1875), 2 sign. (G.S.)
      Jun. 11, 2007

      Söderberg, Gustaf (1799-1875), 2 sign. (G.S.)

      Söderberg, Gustaf (1799-1875), 2 sign. (G.S.) uniformsplanscher i tusch o. akvarell (gouache?), vardera ca 110x90, ramade (samma ram). Proveniens: Ur ett album med teckningar från Karl XV.

      Stockholms Auktionsverket