Lot 6383: Söderberg, Gustaf (1799-1875), 2 sign. (G.S.)

Est: kr0 SEK - kr0 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenJune 11, 2007

Söderberg, Gustaf (1799-1875), 2 sign. (G.S.) uniformsplanscher i tusch o. akvarell (gouache?), vardera ca 110x90, ramade (samma ram). Proveniens: Ur ett album med teckningar från Karl XV.

RARE BOOKS, MAPS & MANUSCRIPTS

Stockholms Auktionsverket
June 11, 2007, 02:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE