Gastón Olalde Sold at Auction Prices

  • GASTÓN OLALDE Uruguay 1925-2003 Naturaleza Muerta
    Oct. 28, 2010

    GASTÓN OLALDE Uruguay 1925-2003 Naturaleza Muerta

    Est: kr15,000 - kr18,000

    GASTÓN OLALDE Uruguay 1925-2003 Naturaleza Muerta Signerad och daterad Olalde -51. Olja på pannå, 41,5 x 52 cm. Signed and dated. Oil on panel. GOL 51002 PROVENIENS: Konstnärens familj

    Stockholms Auktionsverket
  • GASTÓN OLALDE Uruguay 1925-2003 Hamnen i
    Oct. 28, 2010

    GASTÓN OLALDE Uruguay 1925-2003 Hamnen i

    Est: kr18,000 - kr20,000

    GASTÓN OLALDE Uruguay 1925-2003 Hamnen i Montevideo Signerad och daterad Olalde -51. Olja på pannå, 34,5 x 42 cm. Signed and dated. Oil on panel. GOL 51005 PROVENIENS: Konstnärens familj

    Stockholms Auktionsverket