Lot 1268: GASTÓN OLALDE Uruguay 1925-2003 Hamnen i

Est: kr18,000 SEK - kr20,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenOctober 28, 2010

GASTÓN OLALDE Uruguay 1925-2003 Hamnen i Montevideo Signerad och daterad Olalde -51. Olja på pannå, 34,5 x 42 cm. Signed and dated. Oil on panel. GOL 51005 PROVENIENS: Konstnärens familj

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
October 28, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE