Johan Antonie de Jonge Sold at Auction Prices

Painter, Still life painter, Landscape painter

      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927)
        Nov. 13, 2024

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927)

        Est: €800 - €1,200

        Girl playing with her doll , signed with initials 'DJ' (lower right), watercolour and gouache on paper, 46x32,5 cm, Exhibited:-Wassenaar, Art Gallery Gérard, ‘Johan Antonie de Jonge (1864-1927): schilder van een beschutte wereld’, 18 September-3 October 1981 (stamp on the frame). Provenance:-With Art Gallery Gérard, Wassenaar, 1981, where acquired by the family of the present owner,

      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Hollands polderlandschap met hengelaar i
        Oct. 01, 2024

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Hollands polderlandschap met hengelaar i

        Est: €500 - €700

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Hollands polderlandschap met hengelaar in bootje, aquarel, 28 x 24 cm

        Veilinghuis Van Spengen
        Feb. 27, 2024

        Est: €150 - €200

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Figures on the beach at the Kurhaus pavillion Scheveningen, monogram stamp l.l. and studio stamp on reverse of the frame, chalk on paper, 11,5 x 9 cm

        Veilinghuis Van Spengen
        Dec. 14, 2023

        Est: €100 - €200

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Zittende kinderen.

        Vendu Rotterdam
      • JONKHEER JOHAN ANTONIE DE JONGE (1864-1927)
        Jun. 19, 2023

        JONKHEER JOHAN ANTONIE DE JONGE (1864-1927)

        Est: €1,500 - €2,000

        Children on the Beach Stamped with initials lower right Watercolour and gouache on paper, 12.9 x 15.9 cm Note: On the reverse a sketch in watercolour and pencil of children by the waterside. * Please note: condition reports and additional photos are available upon request. For more information please visit our website: www.aagauctioneers.com.

        AAG Auctioneers
      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927), Children playing on the beach
        May. 25, 2023

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927), Children playing on the beach

        Est: €1,500 - €2,000

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927), Children playing on the beach, artist's stamp (lower right), chalk and watercolour on paper, 14x21 cm,

      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927), Playing in the shadow on the beach
        May. 24, 2023

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927), Playing in the shadow on the beach

        Est: €2,000 - €3,000

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927), Playing in the shadow on the beach, signed with artist's stamp (lower right), pencil, coloured chalk and watercolour on paper, 50x36 cm,

      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Dame met kinderen op het strand, monogramstempel r.o., potlood en
        Feb. 28, 2023

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Dame met kinderen op het strand, monogramstempel r.o., potlood en

        Est: €300 - €500

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Dame met kinderen op het strand, monogramstempel r.o., potlood en krijt op papier, 10,4 x 14,8 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • schilderijen; Johan Antonie de Jonge (1864-1927) duinlandschap, gesigneerd met monogram r.o.,  ge
        Dec. 13, 2022

        schilderijen; Johan Antonie de Jonge (1864-1927) duinlandschap, gesigneerd met monogram r.o.,  ge

        Est: €200 - €400

        schilderijen; Johan Antonie de Jonge (1864-1927) duinlandschap, gesigneerd met monogram r.o.,  gemengde techniek, 14,5 x 22 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • schilderijen; Johan Antonie de Jonge (1864-1927) boerin met koeien, monogram r.o., aquarel, 19 x
        Dec. 13, 2022

        schilderijen; Johan Antonie de Jonge (1864-1927) boerin met koeien, monogram r.o., aquarel, 19 x

        Est: €200 - €400

        schilderijen; Johan Antonie de Jonge (1864-1927) boerin met koeien, monogram r.o., aquarel, 19 x 30 cm

        Veilinghuis Van Spengen
      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Portret van een dame en profil, met ontblote schouder en oms
        Dec. 14, 2021

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Portret van een dame en profil, met ontblote schouder en oms

        Est: €1,500 - €2,500

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Portret van een dame en profil, met ontblote schouder en omslagdoek, gemonogrammeerd en gedateerd r.o. 15, olieverf op doek, 66,5 x 55 cm, vervaardigd in 1915 -met boek: J. Sillevis ea., 'Johan Antoni de Jonge (1864-1927)' Hilversum 2000-

        Veilinghuis Van Spengen
      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Strandgezicht met moeder en kind tussen de badstoelen, gemon
        Dec. 14, 2021

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Strandgezicht met moeder en kind tussen de badstoelen, gemon

        Est: €4,800 - €5,500

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Strandgezicht met moeder en kind tussen de badstoelen, gemonogrammeerd met monogramstempel r.o. en met atelierstempels op verso, olieverf op board, 27 x 35 cm -oude barst in drager, sterk gerestaureerd-

        Veilinghuis Van Spengen
      • Johan Antonie de Jonge (Dutch, 1864-1927)
        May. 13, 2021

        Johan Antonie de Jonge (Dutch, 1864-1927)

        Untitled (Cows in Pasture) oil on canvas signed Johan A. De Jonge (lower right) 29 1/2 x 28 3/8 inches. Provenance: Property from the Estate of James A. Sanders, Evansville, Indiana Hindman is honored to present property from the Estate of James A. Sanders, including his collection of American Furniture, Glazed Pottery and Folk Art. Born in 1938 in Evansville, Indiana, Mr. Sanders dedicated his life to education, historic preservation, and the arts. Well-respected and a friend to many, Mr. Sanders built an impressive collection across many categories including Rockingham pottery, early lighting, American and English paintings, toys and banks, and American vernacular furniture. He spent his time between Evansville and his family farm in New Harmony, Indiana. It was here at the family home where his collection grew. Following his career as an educator, Mr. Sanders further pursued his interest in historic preservation. In 1985, he became the University of Southern Indiana’s first director of Historic New Harmony. His enthusiasm and general interest in history was reflected in how he put together his collection, and the wide variety of objects with which he surrounded himself. Mr. Sanders’s passion for the arts was a common theme throughout his life. Along with his career, he supported numerous foundations and institutions such as Decorative Arts Trust, Evansville Preservation Alliance, Evansville Museum of Arts, Evansville Philharmonic Orchestra, and many others. His collection was a reflection of his life, loved and accomplished.

        Cowan's Auctions
      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927) ronde krijttekening, diameter 47 cm, Vluchtelingen in Warsch
        Mar. 09, 2021

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) ronde krijttekening, diameter 47 cm, Vluchtelingen in Warsch

        Est: €1,000 - €1,500

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) ronde krijttekening, diameter 47 cm, Vluchtelingen in Warschau, geannoteerd en gedateerd l.o. Warschau aug. 1920 -Literatuur: J. Sillevis e.a., 'Johan Antoni de Jonge (1864-1927) 2000, Amsterdam, cat.nr. T-24, p. 132 met afbeelding-

        Veilinghuis Van Spengen
        Dec. 15, 2020

        Est: €3,000 - €4,000

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Children playing on the beach of Scheveningen oil on panel, 15,5x21 cm Exhibited: -The Hague, Pulchri Studio, 'Jan de Jonge 1864-1927', 18 January-2 February 1978. Provenance: -With Kunsthandel Jan J. van Waning, Rotterdam.

      • Johan Antonie de Jonge (Rotterdam 1864 - The Hague 1927)
        Nov. 16, 2020

        Johan Antonie de Jonge (Rotterdam 1864 - The Hague 1927)

        Est: €1,000 - €3,000

        Landschap met Bruggetje en Koeien (Landscape with Bridge and Cows) Oil on canvas, 70.4 x 60.2 cm Provenance: Kunsthandel Marie-Louise Woltering, Amsterdam Exhibited: - Museum Rijswijk, Rijswijk, Jan de Jonge, 17 October - 29 November 1998 - Pulchri Studio, The Hague, Jan de Jonge, December 2000 Faults or imperfections are not recorded in the lot description. We encourage you to inspect the lots during our viewing days. Condition reports are available upon request.

        AAG Auctioneers
      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927) - doek, 38 x 51, De Broeksloot bij Voorburg, gesigneerd met mo
        Oct. 21, 2020

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) - doek, 38 x 51, De Broeksloot bij Voorburg, gesigneerd met mo

        Est: €800 - €1,200

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) doek, 38 x 51, De Broeksloot bij Voorburg, gesigneerd met monogram en gedateerd l.o. 94 ONLINE ONLY Paintings and decorative arts (closing Wednesday oktober 21 from 19.00)

        Veilinghuis Van Spengen
      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927) krijttekening, 11 x 18, Landschap met koeien aan de waterkan
        Sep. 01, 2020

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) krijttekening, 11 x 18, Landschap met koeien aan de waterkan

        Est: €200 - €300

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) krijttekening, 11 x 18, Landschap met koeien aan de waterkant, gesigneerd met monogram stempel r.o.

        Veilinghuis Van Spengen
      • Johan Antonie de Jonge (1864-1927) - board, 26 x 34, Spelende meisjes op het strand, gemonogramme
        Jun. 09, 2020

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) - board, 26 x 34, Spelende meisjes op het strand, gemonogramme

        Est: €800 - €1,200

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) board, 26 x 34, Spelende meisjes op het strand, gemonogrammeerd r.o.

        Veilinghuis Van Spengen
        Dec. 02, 2019

        Est: €800 - €1,200

        Daydreaming Watercolour and black chalk on paper, 30.9 x 21.7 cm Provenance: - Kunsthandel Pieter Overduin, Giessenburg - Private collection, the Netherlands - Auction AAG, 23 October 2006, lot 145 - Private collection, the Netherlands

        AAG Auctioneers
        Dec. 02, 2019

        Est: €2,000 - €4,000

        Two girls on the beach Oil on board, 41 x 32 cm Provenance: - Kunstgalerij Albricht, Oosterbeek (2005) - Private collection, the Netherlands

        AAG Auctioneers
        Jun. 17, 2019

        Est: €1,500 - €2,500

        Mother with children on the beach Stamped with initials lower right Watercolour and pencil on paper, 24.8 x 22.3 cm Provenance: - Kunsthandel J. van den Elshout, The Hague - Private collection, the Netherlands Note: On the reverse a sketch of two paddling children.

        AAG Auctioneers
        May. 22, 2019

        Est: €1,500 - €2,000

        A military parade on the Maliebaan in The Hague watercolour, ink and charcoal on paper, 29x23 cm Provenance: -Legacy collection De Jonge. -With Galerie-Kunsthandel Ja. J. van Waning, Rotterdam.

      • Jhr. Mr. Johan Antonie de Jonge (1864-1927)
        Aug. 29, 2018

        Jhr. Mr. Johan Antonie de Jonge (1864-1927)

        Est: €150 - €250

        Figuren bij strandstoelen, studie, (kleurpotlood) op papier, 11x14 cm rechtsonder atelierstempel 'dJ'

      • Jhr Mr Johan Antonie de Jonge (1864-1927)
        Jan. 25, 2017

        Jhr Mr Johan Antonie de Jonge (1864-1927)

        Est: €400 - €500

        Jongens op paalhoofden aan zee, Boerderijen beide met atelierstempel dJ 2x kleurpotlood, 17x18 cm en 8x12 cm

        Dec. 14, 2016

        Est: €300 - €500

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Bloemenverkoopster bij het Scalatheater Den Haag niet get. potloodtekening, 48,5x29 cm

        Oct. 12, 2016

        Est: €400 - €500

        Scheveningen dorp niet get. aquarel, zonder lijst, 33x49 cm

        Jul. 13, 2016

        Est: €400 - €600

        Een conversatie en vermaak op de boulevard niet get. pastel en potlood op papier, 23x28,5 cm

      • Jhr Johan Antonie de Jonge (1864-1927)
        May. 25, 2016

        Jhr Johan Antonie de Jonge (1864-1927)

        Est: €3,000 - €5,000

        Pootje baden aan zee olieverf op paneel, 26x21 cm Herkomst: Inzender kreeg dit werk in de jaren 1960 van Miek de Jonge, een dochter van de broer van de kunstenaar, Bonifacius Cornelis de Jonge (Gouverneur Generaal in Nederlands-Indië rond 1931-1936) die gehuwd was met Anna Cornelis barones van Wassenaer. Deze Jonkvrouwe Miek de Jonge maakte rond 1915-20 als 'een van de freules' deel uit van het speciale schoolklasje van de toenmalige prinses Juliana.

        May. 25, 2016

        Est: €700 - €900

        Bij het ophaalbruggetje van de Broeksloot te Voorburg. Rechtsonder gemonogrammeerd en gedateerd '95 olieverf op doek, geplakt op paneel, 37x49 cm

        May. 25, 2016

        Est: €1,500 - €2,000

        Halfnaakt met omslagdoek rechtsonder get. in initialen dJ en gedateerd '15 olieverf op doek, 65x54 cm

        Nov. 11, 2015

        Est: €4,000 - €6,000

        Op het Scheveningse strand in dorso stempel 'Atelier Jan de Jonge Den Haag 1864-1927' aquarel met potlood, 34x24 cm

        Nov. 11, 2015

        Est: €1,500 - €2,000

        Zomerdag met figuren bij badkoetsen op het strand rechtsonder atelierstempel 'dJ' aquarel op papier, 27,5x21 cm

      • Johan Antonie de Jonge
        Jun. 29, 2015

        Johan Antonie de Jonge

        Est: €600 - €1,000

        (Rotterdam 1864 - The Hague 1927) The mooring of the boat Stamped with initials l.r. Watercolour and pencil on paper, 10.5 x 12.4 cm (measured within passe-partout)

        AAG Auctioneers
      • Johan Antonie de Jonge
        Jun. 15, 2015

        Johan Antonie de Jonge

        Est: €800 - €1,200

        (Rotterdam 1864 - The Hague 1927) Abundance of flowers in the garden With artist's stamp and studio stamp on the reverse Oil on cardboard, 36.3 x 24.6 cm

        AAG Auctioneers
      • Johan Antonie de Jonge
        Jun. 15, 2015

        Johan Antonie de Jonge

        Est: €1,000 - €1,500

        (Rotterdam 1864 - The Hague 1927) Sunny day in the garden Monogrammed l.r. Oil on canvas, 50.4 x 40.4 cm Provenance: - Auction Glerum, Amsterdam, 22 April 2002, lot 163 - Private collection, The Netherlands

        AAG Auctioneers
        Nov. 24, 2014

        Est: €1,500 - €2,000

        Beach scene - Stamped with initials l.r. - Coloured crayon on paper, 18.1 x 23 cm - Literature: - J. Sillevis, W. de Jonge & W. Laanstra, Johan Antoni de Jonge (1864 - 1927), Rokin Art Press, Hilversum, 2000, cat.no. ST-3, no. 3, page 139 (ill.) - N.B.: - On the reverse a sketch in pencil of a cow and a horse and wagon.

        AAG Auctioneers
        Jul. 10, 2013

        Est: £8,000 - £12,000

        Summertime on Scheveningen Beach signed with monogram (lower right) oil on canvas 41 x 72.5cm (16 1/8 x 28 9/16in).

      • Jhr Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Jonge
        May. 29, 2013

        Jhr Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Jonge

        Est: €1,500 - €2,000

        Jhr Johan Antonie de Jonge (1864-1927) Jonge vrouw, waarschijnlijk een nicht van de schilder olieverf op paneel, 36,5x23,5 cm Herkomst: inzender verkreeg dit werk van een familielid van De Jonge

        May. 24, 2011

        Est: €2,500 - €3,500

        Johan Antonie de Jonge (1864-1927) On the beach signed with initials (stamped) 'dJ' (lower right); and with studio stamp (on the reverse) chalk, pencil, watercolour and colour crayons on paper 31.5 x 24 cm.

      • JOHAN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE)
        Oct. 27, 2010

        JOHAN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE)

        Est: €1,000 - €1,500

        JOHAN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE) Deux fillettes sur la plage mine de plomb, pastel, crayons de couleur 15,5 x 12 cm. (6 x 4¾ in.)

      • JOHAN ANTOINE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE)
        Oct. 27, 2010

        JOHAN ANTOINE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE)

        Est: €1,000 - €1,500

        JOHAN ANTOINE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE) Jeune fille portant une corbeille de fleurs monogrammé 'JAJ' (en bas à droite) mine de plomb, aquarelle 10 x 9 cm. (4 x 3½ in.)

      • ATTRIBUE A JOHAN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE)
        Oct. 27, 2010

        ATTRIBUE A JOHAN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE)

        Est: €800 - €1,200

        ATTRIBUE A JOHAN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE) Deux élégantes vues de dos pierre noire, aquarelle 31,5 x 23,3 cm. (12 3/8 x 8¼ in.)

        Oct. 27, 2010

        Est: €1,200 - €1,800

        JOHAN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE) La danseuse au tambourin monogrammé 'JAJ' (en bas à droite) fusain, estompe, aquarelle 34 x 25,4 cm. (13 3/8 x 10 in.)

      • JOHANN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864 - 1927 DEN HAAG)
        Oct. 27, 2010

        JOHANN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864 - 1927 DEN HAAG)

        Est: €4,000 - €6,000

        JOHANN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864 - 1927 DEN HAAG) A l'école monogrammé et daté 'DJ 94' (en bas à gauche) huile sur panneau 38,4 x 50,4 cm. (15 1/8 x 19 7/8 in.) Peint en 1894

        Oct. 27, 2010

        Est: €5,000 - €7,000

        JOHAN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE) Sur le pont d'un bateau monogrammé 'ADJ' (en bas à gauche) pierre noire, aquarelle 53 x 67 cm. (20 7/8 x 26 3/8 in.)

        Oct. 27, 2010

        Est: €700 - €1,000

        JOHAN ANTONIE DE JONGE (ROTTERDAM 1864-1927 LA HAYE) Jeune femme cousant pierre noire, aquarelle 32 x 21 cm. (12 3/8 x 8¼ in.)

        Oct. 26, 2010

        Est: €1,000 - €1,500