Olaf (1890) Gulbrandsen Sold at Auction Prices

  • GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring
    Mar. 16, 2010

    GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring

    Est: kr3,000 - kr4,000

    GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900), fartygsporträtt av svenska passagerarångaren "Göteborg", signerad och daterad Olaf Gulbrandsen, 1916, olja på pannå, 19x35

    Stockholms Auktionsverket