Lot 7073: GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring

Est: kr3,000 SEK - kr4,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMarch 16, 2010

GULBRANDSEN, Olaf (verksam i Kristiania omkring 1900), fartygsporträtt av svenska passagerarångaren "Göteborg", signerad och daterad Olaf Gulbrandsen, 1916, olja på pannå, 19x35

Nautica, Technica, Nostalgia

Stockholms Auktionsverket
March 16, 2010, 03:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE