Vladimír Jindrich Bufka Sold at Auction Prices

Photographer

    • Vladimír Jindřich Bufka (1887-1916)
      Apr. 09, 2016

      Vladimír Jindřich Bufka (1887-1916)

      Est: €3,704 - €7,408

      Vladimír Jindřich Bufka (1887-1916) MARIE BUFKOVÁ WITH INDIAN HEADBAND. 30. September 1914. Gum bichromate print in sepia tone, vintage positive print, 191x137 mm (233x156 mm). Recto lower right signed and dated by the photographer, verso signed in ink and annotated “Gum bichromate print Komb. dne 30. září 1914; Gumm bichromate process“. A half profile variation of this picture is contained in the collections of the Moravian gallery in Brno and was published in Bufek’s monograph: Antonín Dufek, Vladimír Jindřich Bufka, Praha 2010, cat. no. 44. Condition A. Vladimír Jindřich Bufka (1887-1916) MARIE BUFKOVÁ S INDIÁNSKOU ČELENKOU. 30. září 1914. Gumotisk sépiového odstínu, původní autorský pozitiv. 191x137 mm (233x156 mm). Recto tužkou vpravo dole podpis autora a datace, verso inkoustem podpis autora a poznámky: „Gumotisk Komb. dne 30. září 1914; Gumm bichromate process“. Varianta z poloprofilu je situována ve sbírkách Moravské galerie v Brně a byla publikována v Bufkově monografii: Antonín Dufek, Vladimír Jindřich Bufka, Praha 2010, č. kat. 44. Stav A. Vladimír Jindřich Bufka (1887-1916) MARIE BUFKOVÁ MIT INDIANER KOPFSCHMUCK. 30. September 1914. Gummidruck in Sepia-Ton, vintage. 191x137 mm (233x156 mm). Recto rechts unten sign. und datiert in Bleistift, Verso in Tinte sign. und bez.: „Gumotisk Komb. dne 30. září 1914; Gumm bichromate process“. Eine Halbprofil Variante gibt es in Sammlungen von Moravská galerie in Brünn, veröffentlicht in der Monographie des Künstlers: Antonín Dufek, Vladimír Jindřich Bufka, Prag 2010, Katalognummer. 44. Zustand A.

      Auction House Zezula