Sven Boberg Sold at Auction Prices

  • Sven Boberg 1870-1935. "La Delivrance". Signerad
    Mar. 26, 2012

    Sven Boberg 1870-1935. "La Delivrance". Signerad

    Est: kr1,000 - kr1,200

    Auktionskammare Uppsala
  • - SVEN BOBERG 1870-1935 Backantinna och satyr
    Nov. 26, 2009

    - SVEN BOBERG 1870-1935 Backantinna och satyr

    Est: kr12,000 - kr15,000

    - SVEN BOBERG 1870-1935 Backantinna och satyr Signerad och daterad Sven Boberg 1907. Patinerad brons, höjd 49 cm. Gjutarmärkt Herman Bergman Fud. Silverplakett med gåvoinskription Läs mer

    Stockholms Auktionsverket