Lot 2135: - SVEN BOBERG 1870-1935 Backantinna och satyr

Est: kr12,000 SEK - kr15,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 26, 2009

- SVEN BOBERG 1870-1935 Backantinna och satyr Signerad och daterad Sven Boberg 1907. Patinerad brons, höjd 49 cm. Gjutarmärkt Herman Bergman Fud. Silverplakett med gåvoinskription Läs mer

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 26, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE