Axel Bäckman Sold at Auction Prices

Caricaturist, Painter

  • BÄCKMAN, Axel (1868-1941): Skogsarbetare, signerad
    Mar. 22, 2011

    BÄCKMAN, Axel (1868-1941): Skogsarbetare, signerad

    Est: - kr1,500

    BÄCKMAN, Axel (1868-1941): Skogsarbetare, signerad A Bäckman, tusch, 21,5x32, HOL, Anders (1867-1957): hamnarbetare, signerad Anders Hol, tusch, 34x29; nederdel daterad 24 april1900; skador

    Stockholms Auktionsverket