Lot 9294: BÄCKMAN, Axel (1868-1941): Skogsarbetare, signerad

Est: kr0 SEK - kr1,500 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMarch 22, 2011

BÄCKMAN, Axel (1868-1941): Skogsarbetare, signerad A Bäckman, tusch, 21,5x32, HOL, Anders (1867-1957): hamnarbetare, signerad Anders Hol, tusch, 34x29; nederdel daterad 24 april1900; skador

City Auction

Stockholms Auktionsverket
March 22, 2011, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE