Lot 2343: - WILLEM VAN DIEST Holland 1610-1663, tillskriven

Est: kr0 SEK - kr0 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 26, 2009

- WILLEM VAN DIEST Holland 1610-1663, tillskriven Utsikt över Köpenhamn Olja på duk, 58 x 83 cm. På en stock i vattnet, märkt "Copenhag" Attributed to. Oil on canvas. EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris PROVENIENS: Har enligt uppgift hängt på

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 26, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE