Lot 2087: - UNO TROILI 1815-1875 Tidningsläsande skräddare

Est: kr0 SEK - kr0 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 26, 2009

- UNO TROILI 1815-1875 Tidningsläsande skräddare Signerad U. Troili. Olja på papper fäst på kartong, 21,5 x 15,5 cm. Intygad på baksidan av professor Helge Kjellin, Karlstad 2/8 1943 Utförd på 1840-talet Samtida förgylld och bronserad ram PROVENIENS: Gåva

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 26, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE