Lot 379: Tor Bjurström 1888-1966. Landskap. Signerad

Est: kr10,000 SEK - kr12,000 SEK
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJune 12, 2013

Tor Bjurström 1888-1966. Landskap. Signerad Bjurström samt signerad a tergo. Olja på duk, 65,5 x 81.
English Text: Signed Bjurström. Oil on canvas, 65.5 x 81 cm.

Important Sale

Auktionskammare Uppsala
June 12, 2013, 12:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE