Lot 208: SUCHANEK A(ntoni) (1901-1982) - Polskie Wybrzeże. 12 plansz autolitograficznych. Warszawa - Łódź (

Est: zł0 PLN - zł900 PLNSold:
Antykwariat WojtowiczKrakow, PolandApril 18, 2015

SUCHANEK A(ntoni) (1901-1982) - Polskie Wybrzeże. 12 plansz autolitograficznych. Warszawa - Łódź (1947). Ingos. Format: 49 × 34,5 cm, 12 autolitografii na osobn. tabl., okł. oryg. kart. Przednia okładka w barwnej litografii, okładki (przednia i tylna) uszkodzone z ubytkami. Poszczególne tablice w dobrym stanie. „Odbito na kamieniu litograficznym 360 tek numerowanych i 40 tek specjalnych". Ten egzemplarz nr 214. Kazda litografia z tytułem odbitym w litografii i sygn. ołówkiem przez artystę. Antoni Suchanek (1901-1982), w 1946 roku został wysłany na Wybrzeże przez Ministerstwo Żeglugi i Handlu oraz Ministerstwo Kultury i Sztuki w celu dokumentowania w rysunku i malarstwie zniszczeń i odbudowy portów polskich oraz stanu zabytków Gdańska. znany już przed 1939 r. malarz i grafik. Studiował u Mehofera i Malczewskiego. Brał udział w wojnie polsko-sowieckiej 1920 r. i powstaniu warszawskim. (Ilustracja na s. 101)

40 Auction. Books, Manuscripts, Maps & Prints

Antykwariat Wojtowicz
April 18, 2015, 11:00 AM CET

Dom Polonii Rynek Glowny 14, Krakow, 31-008, PL