Lot 560: STRETTI Viktor (7. 4. 1878 Plasy - 5. 3. 1957

Est: Kč0 CZK - Kč15,000 CZKSold:
European ArtsPrague, Czech RepublicSeptember 22, 2007

STRETTI Viktor (7. 4. 1878 Plasy - 5. 3. 1957 Praha, CECHY) Pohled na smichovske nabrezi Pastel a kridy na lepence, 48 x 63 cm, ramovano, pod sklem, datovano 1906, signovano vpravo dole. Grafik a malir, zak F. Zeniska na AVU v Praze. Jeho tvorba se obracela prevazne k Praze, znam byl vsak i jako portretista. Pravidelne jezdil do Parize a Londyna, kde roku 1913 spolupracoval s litografem J. Pennelem. Od konce stoleti zobrazoval predevsim romanticke motivy Prahy a dojmy ze svych cest do Francie, Nizozemi, Anglie a Italie. Autor viz T 2/494, TD 176, V 4/376, TB 32/183, B 9/867, NECVU 2/790.

Aukce 3 / 2007

European Arts
September 22, 2007, 02:00 PM CET

Na Pankraci 15/1684, Prague, 15/1684, CZ