Lot 2242: PIETER AERTSEN Holland 1507-1575, hans ateljé

Est: kr6,300 SEK - kr8,400 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenNovember 27, 2008

PIETER AERTSEN Holland 1507-1575, hans ateljé Interiör med handarbetande man och kvinna Daterad 1580. Olja på på parketterad ekpannå, 111 x 80 cm. Studio of. Dated. Oil on oakpanel. EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
November 27, 2008, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE