Lot 1181: PHOTOGRAPHS: SUNE JONSSON 1930-2009 Ur serien

Est: kr10,000 SEK - kr12,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 04, 2011

PHOTOGRAPHS: SUNE JONSSON 1930-2009 Ur serien Timotejvägen, 1961 Signerad och daterad på baksidan Sune Jonsson 1961. Gelatinsilverfotografi, 26 x 20,5 cm. Vintage. Signed and dated verso. Gelatin silver print. Vintage. LITTERATUR Sune Jonsson: Timotejvägen, Tio berättelser, Nordisk Rotogravyr, Stockholm 1961, avbildan sidan 38

Photographs

Stockholms Auktionsverket
May 04, 2011, 04:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE