Lot 1165: PHOTOGRAPHS: LENNART OLSON 1925-2010 Emilia

Est: kr20,000 SEK - kr25,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 04, 2011

PHOTOGRAPHS: LENNART OLSON 1925-2010 Emilia Romagna VII, Italy Signerad, daterad och numrerad Lennart Olson -80, 2/15. Pigmentfotografi, gummiförfarande, 39 x 46 cm. Signed, dated and numbered. Gum bichromate print. LITTERATUR: Lennart Olson: Fotografier, Malmö 1989, avbildad sidan 54 Gåva som säljs till förmån för Stockholms Stadsmission. Ing...

Photographs

Stockholms Auktionsverket
May 04, 2011, 04:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE