Lot 47: PHILIP VON SCHANTZ 1928-1998 Bär, bark och balja

Est: kr12,000 SEK - kr15,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenDecember 17, 2010

PHILIP VON SCHANTZ 1928-1998 Bär, bark och balja Svit med tre färglitografier, 1978, signerade och numrerade v. Schantz 118/155. I. 39 x 53 cm S. 49,7 x 62,5 cm LITTERATUR: Bjurström 181-183

Prints

Stockholms Auktionsverket
December 17, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE