Lot 107: OHLSON, ALFRED, 1868-1940 Putto på stenbock.

Est: kr0 SEK - kr2,220 SEKSold:
Crafoord AuktionerLund, SwedenMay 05, 2012

OHLSON, ALFRED, 1868-1940 Putto på stenbock. Silver på sockel i grönspräcklig marmor. Signerad. Stämplar WA Bolin Stockholm 1919. Troligen unikat. Höjd inklusive sockel 18 cm. Främre sockelhörn med senare fasning.

Kvalitetsauktion

Crafoord Auktioner
May 05, 2012, 12:00 PM CET

Clemenstorget 7, Lund, 222 21 , SE