Lot 95: NILS G STENQVIST (1934-2005), akvarell

Est: kr0 SEK - kr1,000 SEKSold:
Auktionshuset i SolnaSOLNA, SwedenMarch 18, 2013

NILS G STENQVIST (1934-2005), akvarell
"Askkanaler". Komposition med ögon mot brun fond. Signerad och daterad 1982. Tidigare etikett (galleri?) med pris 8.000 kronor.
92x62 (114x80.5) cm.

Startprice 100 SEK

Auktion #67 - Vinnande form

Auktionshuset i Solna
March 18, 2013, 12:00 PM CET

Krysshammarvägen 34, SOLNA, 171 57, SE