Lot 939: NEIL JENNEY USA, född 1945 Friend ? ? Signerad och

Est: kr500,000 SEK - kr600,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenApril 28, 2009

NEIL JENNEY USA, född 1945 Friend ? ? Signerad och daterad på baksidan Neil Jenney 1972. Akryl på duk, 59 x 79 cm. Med av konstnären bemålad ram, totalt mått 70 x 89 cm. Signed and dated on the reverse. Acrylic on canvas. Införselmoms på 12% tillkommer på klubbat belopp Import VAT 12% PROVENIENS: Felicity Samuel Gallery, Lon...

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
April 28, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE