Lot 1063: LEONARD FORSLUND född 1959 Rysk karamell Krusbär,

Est: kr22,000 SEK - kr25,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenOctober 31, 2008

LEONARD FORSLUND född 1959 Rysk karamell Krusbär, ur serien Ryska karameller Signerad och daterad Leonard Forslund 1989. Blandteknik/collage på duk, 123 x 195 cm. UTSTÄLLD New Scandinavian Painting, New York 1991 Ur serien Ryska karameller

Modern Works of Art

Stockholms Auktionsverket
October 31, 2008, 11:00 AM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE