Lot 660: - KAY BOJESEN, skålar, 1 par, Köpenhamn omkring

Est: kr0 SEK - kr0 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 05, 2010

- KAY BOJESEN, skålar, 1 par, Köpenhamn omkring 1915, importstämplar K. Anderson, Stockholm 1915, firmastämpel med en boj, Bojesens bokstavsstämpel KBS överstruken, rund form, invändig förgyllning och pärlstav samt cabochonslipad blå sten, konturerad mynn

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
May 05, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE