Lot 108: Karl Rodeck Tyskland 1841-1909. . Landskap med

Est: kr10,000 SEK - kr12,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenDecember 02, 2008

Karl Rodeck Tyskland 1841-1909. . Landskap med tvätterskor. Signerad och daterad C. Rodeck 1889. Olja på duk, 56,5 x 79,5. Smärre retuscher.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 02, 2008, 11:00 AM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE