Lot 379: KARL ÖRBO (1890-1958), olja på duk

Est: kr0 SEK - kr800 SEK
Auktionshuset i SolnaSOLNA, SwedenMarch 18, 2013

KARL ÖRBO (1890-1958), olja på duk
Tre pojkar varav en vänd mot betraktaren. Signerad och daterad -55.
55x46 (68.5x59) cm.

Startprice 100 SEK

Auktion #67 - Vinnande form

Auktionshuset i Solna
March 18, 2013, 12:00 PM CET

Krysshammarvägen 34, SOLNA, 171 57, SE