Lot 2259: JONAS ÅKESSON 1879-1970 Mor Lisses hus Signerad

Est: kr8,000 SEK - kr10,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 28, 2009

JONAS ÅKESSON 1879-1970 Mor Lisses hus Signerad Jonas Åkesson. Olja på duk, oval 58,5 x 152,5 cm. Utförd omkring 1920 PROVENIENS: Konsul E. Wickström, Isberga säteri, Smålandsstenar

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
May 28, 2009, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE