Lot 984: - JOHN STEN 1879-1922 Hamnen i Douëlan Olja på

Est: kr0 SEK - kr0 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 06, 2010

- JOHN STEN 1879-1922 Hamnen i Douëlan Olja på duk, 100 x 130 cm. Utförd 1916 PROVENIENS Stora Kvalitén, Stockholms Auktionsverk våren 2002. LITTERATUR Axel L. Romdahl: John Sten, Stockholm 1950, jämför målningar med snarlikt motiv sidorna 73 och 75. Cla

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
May 06, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE