Lot 246: John Bauer 1882-1918. Bok "Troll" med 10

Est: kr2,000 SEK - kr3,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenDecember 02, 2008

John Bauer 1882-1918. Bok "Troll" med 10 originallitografier av John Bauer. Osignerade. Ernst Bauers Förlag, Göteborg, 1915. Förord av Carl Larsson. Omslag med smärre skador och slitage.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 02, 2008, 11:00 AM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE