Lot 42: Joachim de Beuckelaer Efterföljare till. Stilleben

Est: kr30,000 SEK - kr40,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenDecember 04, 2007

Joachim de Beuckelaer Efterföljare till. Stilleben med grönsaker, kött, frukt och lerkrus. Monogramsignerad JFE och daterad 1626. Olja på pannå, 75 x 105. Lagad spricka, retuscher. Follower of. Signed with monogram JFE and dated 1626. Oil on panel, 75 x 105 cm.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 04, 2007, 11:00 AM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE