Lot 743: Jenny Nyström 1854-1946 "Är mannens karaktär hans

Est: kr15,000 SEK - kr20,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJune 13, 2013

Jenny Nyström 1854-1946 "Är mannens karaktär hans öde?". Signerad Jenny Nyström. Akvarell, 24 x 20,5
Signed Jenny Nyström. Watercolour, 24 x 20.5 cm.
Omslagsbild till "Är mannens karaktär hans öde?" Volym 2. Åhlén & Åkerlunds förlag 1915.
Utställd: Riddersberg, december 1992.

Important Sale

Auktionskammare Uppsala
June 13, 2013, 12:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE