Lot 1161: Jean Riga (1680-1725) doek, 182 x 95, De Allegorie van de schilderkunst: De

Est: €3,000 EUR - €4,000 EUR
Veilinghuis Van SpengenKR Hilversum, NetherlandsSeptember 28, 2021

Jean Riga (1680-1725) doek, 182 x 95, De Allegorie van de schilderkunst: De godin Minerva en Pictura aan de voet van een monument waarop een medaillon van de Heilige Lucas, onthuld door Fama die de trompet blaast, gesigneerd, gedateerd en geannoteerd DIVO LUCA/ PICTORUM / PATRONO/ DICABAT/ET/ FACIEBAT/ I. RIGA/ 1717. -Herkomst: Henri Hamal ( 1744 – 1820), kanunnik van het Collège de Saint Gilles in de kathedraal Saint Lambert, Luik; door vererving aan Madame LHoest van Weddingen en uit haar nalatenschap geveild (Lugt 50669), Rue du Vert – Bois 7, Luik, 4 april 1892, lot 41 (‘Apotheose de Saint Luc’)- -Literatuur: J. Helbig, La Peinture au Pays de Liege et sur les Bords de la Meuse, 1903, p. 410- Dit schilderij, dat recent uit een Belgisch nalatenschap opdook, werd sinds de veiling van de nalatenschap van Madame LHoest de Weddingen in Luik in 1892 in Luik niet meer gezien. De recente herontdekking is van belang omdat van Jean Riga nauwelijks een oeuvre bewaard is gebleven. Zijn bijdragen aan de decoraties van het Stadhuis in Luik gingen allemaal verloren.

Medium

schilderijen;

ONLINE ONLY closing from 19.00 paintings, sculpture, design and applied arts

Payment & Shipping

Accepted forms of payment: MasterCard, Visa

Shipping

Please contact info@vanspengen.com for more information about Shipping.

Paintings, Sculpture, Design and applied arts

Veilinghuis Van Spengen
September 28, 2021, 07:00 PM CET

Koninginneweg 25, KR Hilversum, 1217, NL

Terms

34.0%

Bidding Increments

From:To:Increment:
€0€49€5
€50€199€10
€200€499€25
€500+€50

Conditions of Sale

Please contact info@vanspengen.com for a full set of Terms and Conditions

Shipping Terms