Lot 2560: JEAN JACQUES BACHELIER Frankrike 1724-1806,

Est: kr100,000 SEK - kr150,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenMay 25, 2011

JEAN JACQUES BACHELIER Frankrike 1724-1806, tillskriven Aposteln Sankt Petrus i bön Olja på duk, 103 x 86,5 cm. Attributed to. Oil on canvas. Skulpterad och förgylld ram i rokoko Baksidan med påskrift "Luca. cap. XXI. v. 62 ET EGESSUS FORAS PETRUS FLEVIT AMARE:N91" EXPERTIS: Cabinet Tuquin, Stéphane Pinta, Paris

Fine Art & Antiques

Stockholms Auktionsverket
May 25, 2011, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE