Lot 38: Jan van den Aveelen 1650-1727. "Noor versus

Est: kr0 SEK - kr500 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenFebruary 25, 2008

Jan van den Aveelen 1650-1727. "Noor versus occidentem" - Noors slott, ur Suecia Antiqua et Hodierna 1698. Kopparstick, 30 x 39. Skador och lagningar.

Monthly Sale

Auktionskammare Uppsala
February 25, 2008, 04:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE