Lot 150: JAN HÅFSTRÖM född 1937 Fisk Signerad och daterad

Est: kr5,000 SEK - kr6,000 SEKSold:
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenSeptember 21, 2011

JAN HÅFSTRÖM född 1937 Fisk Signerad och daterad Jan Håfström 1973. Akvarell på papper, 48 x 42,5 cm. PROVENIENS: Galerie Belle, Västerås UTSTÄLLD: Moderna Museet, Stockholm 1994-1995

Ake Andren Collection

Stockholms Auktionsverket
September 21, 2011, 04:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE