Lot 480: Jan Eloy Brom, een grote zonnestraal monstrans,

Est: €4,200 EUR - €4,800 EUR
AAG AuctioneersAmsterdam, NetherlandsDecember 14, 2009

Jan Eloy Brom, een grote zonnestraal monstrans, 1949 Utrecht 1891 - 1954 Gehamerd, gedreven en verguld zilver, ivoor, gezet met twee grote en vierentwintig kleinere diamanten alsmede een geslepen synthetische smaragd. De monstrans gemerkt BROM.VLTRA.M.F., gegraveerd op de onderzijde van de voet, meesterteken, keur voor tweede gehalte, kantoorstempel van Utrecht, jaarletter O voor 19949. Gegraveerd op de bovenzijde IN.CARITATE.PERPETVA.DILEXIT.NOS. H. 71 cm., circa 2800 gram, in bijbehorende cassette. NB: Jan Eloy Brom stamt uit een familie van Utrechtse edelsmeden die twee generaties teruggaat. Hij werd opgeleid aan ondermeer de Rijksacademie in Amsterdam en in Hanau en London. Werk is onder andere te vinden in het Rijksmuseum Amsterdam, Museum Boymans van Beuningen, Rotterdam, en in Museum Catharijneconvent, Utrecht. De 'Edelsmidse Brom' was het meest toonaangevende atelier in Nederland voor de vervaardiging van luxueuse voorwerpen voor de katholieke erediensten in de periode 1860-1960. Brom maakte ook het gouden erezwaard dat in 1947 namens Koningin Wilhelmina aan generaal Eisenhower werd aangeboden, als dank voor de bevrijding van Nederland. Herkomst: Kerkelijke instelling. Particuliere collectie tot heden.

The European Interior

AAG Auctioneers
December 14, 2009, 11:00 AM CET

Lekstraat 63, Amsterdam, North Holland, 1079 EM, NL