Lot 6029: Jan Baptist Weenix (1621-1659), 'Reizigers in gesp

Est: €50,000 EUR - €80,000 EUR
Zeeuws VeilinghuisMiddelburg, NetherlandsDecember 10, 2014

Jan Baptist Weenix (1621-1659), 'Reizigers in gesprek op een pad in de duinen', gesigneerd rechtsonder JB (in elkaar) / Weenix, doek, afm. 43 x 61,5 cm. Dit weidse duinlandschap, dat voor het laatst te zien was op de TEFAF in Maastricht in 1998, is een prachtig voorbeeld uit het late oeuvre van de kunstenaar. Door Ginnings gedateerd omstreeks 1654, toont het Weenix hernieuwde belangstelling voor het Nederlandse landschap na zijn terugkeer uit Italie in 1647. Karakteristiek is het zachte kleurgebruik, het diagonaal perspectief en de losse verftoets. Dr. Anke A. van Wagenberg - ter Hoeven, die een beredeneerde catalogus van het geschilderd oeuvre van Jan Weenix en Jan Bapstist Weenix voorbereidt, heeft de authenticiteit van het schilderij bevestigd; en ook dat zij het schilderij in deze door haar te publiceren oeuvre catalogus zal opnemen.

Indonesian paintings, Jewellery & watches, Art & Antiques

Zeeuws Veilinghuis
December 10, 2014, 01:30 PM CET

Kleverskerkseweg 53C, Middelburg, Zeeland, 4338 PB, NL