Lot 64: James Pauli Alexander Nay 18/1900-tal. Portfölj,

Est: kr800 SEK - kr0 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenMarch 31, 2008

James Pauli Alexander Nay 18/1900-tal. Portfölj, Uppsalamotiv. 12 stycken. Signerade i trycket James Pauli 1926. Litografi, bladstorlek 30,5 x 36. "Upsala", bok med 10 planscher, tryckt 1877. Signerade i trycket A. Nay del. & Inth. Litografier, 23 x 31, bladstorlek. Saknar pärmar, bladen gulnade i kanterna.

Monthly Sale

Auktionskammare Uppsala
March 31, 2008, 04:00 PM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE