Lot 88: J. Frederick Tudgay England 1841-1921.

Est: kr40,000 SEK - kr50,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenJune 03, 2008

J. Frederick Tudgay England 1841-1921. Skeppsporträtt av fartyget Avik. Signerad och daterad J.F. Tudgay 1884. Olja på duk lagd på pannå, 61 x 91. Smärre retuscher.

Important Sale

Auktionskammare Uppsala
June 03, 2008, 11:00 AM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE