Lot 1146: Isaak van Nickelen (1632-1703) olie op doek, 30,5 x 35,5 cm, Gezicht in de Sint Bavokerk te Haa

Est: €800 EUR - €1,200 EUR
Veilinghuis Van SpengenKR Hilversum, NetherlandsJune 30, 2021

Isaak van Nickelen (1632-1703)
olie op doek, 30,5 x 35,5 cm, Gezicht in de Sint Bavokerk te Haarlem
-Herkomst: Veiling Paul Brandt Amsterdam, 10/1 april 1975, lot 87; Hans Wetzlar, Amsterdam; Veiling Christie’s London, 10 april 2003, lot 105; Veiling Venduehuis Den Haag als toegeschreven aan Isaak van Nickelen, 2018-
-Literatuur: B.G. Maillet, Interieurs d’ Eglises 1580 – 1720. La Peinture Architecturale dans les Ecoles du Nord, 2012, no M. 1099, met afb. Iannerre-
Van de compositie zijn twee andere versies bekend: een voorheen in de verzameling Paul Delaroff, Parijs, voor het laatst gezien op de veiling bij Sotheby’s in Londen, 6 november 2011, lot 74 en een ander die voor het laatst werd gezien op de veiling van Tajan in Parijs, 18 devember 1995, lot 32 ( Maillet, op.cit. nos. M. 1098 en M 1101 )
Zoals opgemerkt door B Vermet, Nederlandse Invloed in de Russische Schilderkunst, in Hollandse Meesters uit de Hermitage, Oogappels van de Tasaren, 2017 moet het schiderij in de verzameling Delaroff in Rusland bijzonder geliefd zijn geweest. Immers, in de blokhut die de Russische tsaar Peter de Grote (1672 – 1725) in 1703 in St. Petersburg had laten bouwen om de aanleg van de nieuwe stad te volgen, werd omstreeks 1740 op een van de deuren in opdracht van Elisabeth Petrovna een kopie in spiegelbeeld aangebracht. Dit was toen de hut werd opgedoopt tot gebedsruimte. ( B. Vermet, op.cit., p. 201, fig 3 )
Wij danken Bernard Vermet voor de bevestiging van de toeschrijving op basis van een foto en voor zijn verdere hulp bij de catalogisering van dit lot.

ONLINE paintings, sculpture and applied arts (CLOSING JUNE 30 FROM 19.00)

Payment & Shipping

Accepted forms of payment: MasterCard, Visa

Shipping

Please contact info@vanspengen.com for more information about Shipping.

Online Only Auction - Paintings, Sculpture and Applied Arts

Veilinghuis Van Spengen
June 30, 2021, 07:00 PM CET

Koninginneweg 25, KR Hilversum, 1217, NL

Terms

34.0%

Bidding Increments

From:To:Increment:
€0€49€5
€50€199€10
€200€499€25
€500+€50

Conditions of Sale

Please contact info@vanspengen.com for a full set of Terms and Conditions

Shipping Terms