Lot 1276: INGE SCHIÖLER 1908-1971 Murbruksfabriken -

Est: kr125,000 SEK - kr150,000 SEK
Stockholms AuktionsverketStockholm, SwedenOctober 28, 2010

INGE SCHIÖLER 1908-1971 Murbruksfabriken - Skanstull Signerad Schiöler. Olja på duk, 66 x 56 cm. Utförd 1932 UTSTÄLLD Utställning Inge Schiöler, Svensk-Franska Konstgalleriet 1938 H55, Riksförbundet för bildande konst LITTERATUR Erik Blomberg: Inge Schiöler, Stockholm 1946, nr 76 Nils Ryndel, Inge Sciöler, SAK 1972, om...

Modern Art & Works of Art

Stockholms Auktionsverket
October 28, 2010, 12:00 PM CET

Nybrogatan 32 Box 5274, Stockholm, SE-102 46, SE