Lot 85: Gustave Aolphe Jundt Frankrike 1830-1884. "Sur le

Est: kr6,000 SEK - kr8,000 SEKSold:
Auktionskammare UppsalaUppsala, SwedenDecember 02, 2008

Gustave Aolphe Jundt Frankrike 1830-1884. "Sur le Chemin de l'Eglise". Signerade, dedikerade och daterade "A Mlle Giarand mai 1876" G Jundt. Två stycken. Olja på pannå, 41 x 30, samt olja på duk, 41 x 27.

Important sale

Auktionskammare Uppsala
December 02, 2008, 11:00 AM CET

Eddagatan 10, Uppsala, S 75332, SE